ΝΕΑ ΠΙΕΡΙΑΣ

Η Ηλεκτρονική εφημερίδα τού Ν. Πιερίας !!!

Γ' Εθνική: Ισοπαλία για τον Δία Δίου στο Καρπενήσι

Πολύτιμο εκτός έδρας βαθμό μέσα στο Καρπενήσι πήρε ο Δίας Δίου, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με την Ποταμιά, στο ματς με το οποίο άνοιξε σήμερα η αυλαία της 6ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Το… χρυσό γκολ πέτυχε ο Βασίλης Νάκας στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ. Η ομάδα της Πιερίας είχε ανοίξει το σκορ με τον Δημήτρη Καλαμπάκα στο 8ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν ανατρέψει το σκορ με γκολ των Γενιτσαρόπουλου (40’) και Λερή (56’).

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Δίας Δίου έμεινε στην 11η θέση με 4 βαθμούς, ενώ η Ποταμιά «έπιασε» στους 2 βαθμούς τον Διαγόρα Στεφανοβικείου.